Baza „Lubogoszcz” ugościła młodzież

W tym roku finał 66 Młodzieżowego Zlotu im. Elfrydy i Czesława Trybowskich w dniu 21 września wyznaczono w Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz”. Sześć szkół zapisało się do udziału w zlocie, z tym tylko pięć branych było pod uwagę do klasyfikacji pod kątem udziału w zadaniach, jakie były przygotowane w Bazie. Poza testem wiedzy – podobno trudnym, ale jak twierdzą autorzy z powtarzającymi się pytaniami z zeszłego roku, były przygotowane testy sprawnościowe. Więc jeśli zestaw pytań „nie siadł” trzeba było nadrobić gdzieś indziej… Tyrolka na czas, to zadanie dla najsprawniejszych, przygotowana przez partnera zlotu Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – pod czujnym okiem Pana Jarka Jurczakiewicza wytypowane trójki z każdej grupy miały szansę zdobyć punkty dla swojej drużyny. Kiedy już zadanie zostało zaliczone, można już było rekreacyjnie spróbować swoich sił na linie zawieszonej wysoko między drzewami.

Pozostałe zadania to powrót do przeszłości – w czasach kiedy korzystamy z różnych udogodnień rozbijanie namiotu na czas to było wyzwanie. Na szczęście przydała się prezentacja: jak linki, jak śledzie, jak tropik… A potem to już wszystko zależało od zgrania ekipy i gorącego dopingu. Na szczęście każdy z namiotów finalnie stanął i mógłby służyć jako miejsce na nocleg. Organizatorzy obiecują, że za rok konkurencja będzie powtórzona na relikcie z epoki przed samo rozkładającymi się namiotami… Poszukujemy tylko usilnie takiego namiotu…

A jak namiot – to i śpiwór też trzeba złożyć na czas. Dawniej bez śpiwora i namiotu nikt nie wybierał się w góry, więc warto przypominać takie smaczki młodszemu pokoleniu. Ostatnią konkurencją sprawdzającą sprawność drużyn był rzut butem turystycznym. Nie byle jakim tylko dobrym wysłużonym trepem. Najbardziej w tej konkurencji liczyła się siła, więc nie miała sobie równych ekipa ze Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych. Pokazali też klasę przy zwijaniu śpiwora, ale z namiotem najlepiej poradziła sobie grupa z Zespołu Szkół i Przedszkola w Olszówki. Spryt i zwinność oraz zgrana ekipa pokazała co potrafi. Olszówka też najlepiej wypadła w teście, ale to Szkoła Podstawowa z Harkabuza wygrała w klasyfikacji punktów GOT na podstawie regulaminu Zlotu. Najlepsza w tyrolce okazała się być ekipa ze Szkoły w Chabówce, a szkoła ze Rdzawki zrobiła najciekawszą poza regulaminową trasę odwiedzając Góry Świętokrzyskie. Jak w takim razie wybrać najlepszą drużynę? Naprawdę jest ciężko, a los miejsca waży się czasami w różnicy jednego tylko punktu. Pewne rzeczy są jednak z góry przesądzone, gdy w kategorii szkół średnich mamy tylko jedną drużynę. Zawsze pojawia się wraz ze swoją młodzieżą Pani prof. Maria Żaba – I miejsce w kategorii Szkół Średnich zajęło Szkole Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych. Natomiast w klasyfikacji ogólnej po zsumowaniu wszystkich punktów za każdą dyscyplinę miejsca następujące zdobyli:

I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana

II miejsce: Zespól Szkoły i Przedszkola im. Marii Konopnickiej  w Olszówce

III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie

IV miejsce: Szkoła Podstawowa  im. Bohaterów Walk o Wolność w Rdzawce

V miejsce: Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

VI miejsce:  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych                                     i Słabowidzących im. Św. Tereski w Rabce-Zdroju

Gratulujemy wszystkim drużynom, które uczestniczyły w 66 Zlocie Młodzieżowym im. Elfrydy i Czesława Trybowskich. Dziękujemy za wsparcie Sponsorom i Partnerom Rajdu oraz Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” za wspaniałe przyjęcie i pyszny bigos. Dzięki naszemu Sponsorowi – Zakładom Mięsnym „Cichański” na każdego głodomora czekała jeszcze pyszna kiełbasa – wiadomo najlepiej smakuje w górach. Wśród nagród poza sportowym ekwipunkiem znalazły się bilety do kina, bilety do parku linowego, bilety na most tyrolski, wyjazdy i zjazdy kolejką krzesełkową Kasina SKI, zimowe karnety na wyciąg Kasina SKI oraz wejściówki na nowo otwartą wieżę i spacer w koronach drzew w Krynicy Zdroju.

Gorące podziękowania składamy dla:

Miasta Rabka Zdrój

Starostwa Powiatowego w Nowym Targu

Starostwa Limanowskiego

Bankowi Spółdzielczemu w Rabie Wyżnej

Urzędu Gminy Mszana Dolna

KASINA SKI

Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu – Grupie Podhalańskiej z Rabki Zdroju

Wolontariuszkom z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Firmie „Tengri Sport”

Firmie „Park Linowy”

Firmie „Koperniak”