Z życia Oddziału

WydarzeniaNowe propozycje
Ostatnio organizowane imprezy
Nadzwyczajny Walny Zjazd Oddzialu PTTK Rabka

Nadzwyczajny Walny Zjazd Delegatów Oddzialu PTTK Rabka w dniu 30.09.2017r. o godz.1000 ...

więcej ...Walny Zjazd Oddzialu PTTK Rabka

Walny Zjazd Delegatów Oddzialu PTTK Rabka w dniu 18.02.2017r. o godz.10,00 -I termin , 10,15 - II termin.
Kontynuacja Walnego Zjazdu Oddziału PTTK Rabka w dniu 11.03.2017r. o godz.10,00 -I termin , 10,15 - II termin.

więcej ...Walny Zjazd członków Koła Terenowego PTTK Rabka

Walny Zjazd członków Koła Terenowego PTTK Rabka odbędzie się w dniu 17.12.2016r. godz.14.00 pierwszy termin, godz.14,15- drugi termin w Budynku PTTK w Rabce -Zdrój ul.Piłsudskiego 1.

więcej ...Spotkanie Noworoczne w Oddziale PTTK Rabka

W sobotni wieczór 23 stycznia 2016 r członkowie rabczańskiego Oddziału PTTK uczestniczyli w tradycyjnym spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez Koło Terenowe i Koło Przewodników. Były życzenia, odznaczenia medalami za 25 i 50- lecie członkowstwa w PTTK, śpiewanie kolęd i nie tylko kolęd, z akompaniamentem niezastąpionego akordeonisty kol. Janusza Mikołajko i prelekcja nt. „Stowarzyszenia turystyczne w Polsce międzywojennej i ich osiagnięcia".

więcej ...Pożegnanie Władysława Worytki

Zarząd Oddziału PTTK w Rabce Zdroju
wraz z Kołem Przewodników Turystycznych

Z GŁĘBOKIM ŻALEM ZAWIADAMIAJĄ,
ŻE W DNIU 8 MARCA 2015 ROKU ZMARŁ
„ZASŁUŻONY PRZEWODNIK PTTK”

WŁADYSŁAW WORYTKO

Władysław Worytko

więcej ...Walny Zjazd Delegatów Oddziału PTTK Rabka

Zarząd Oddziału PTTK w Rabce-Zdrój zawiadamia że: Walny Zjazd Delegatów Oddziału PTTK Rabka Odbędzie się 23 lutego 2013r. o godz. 1000(I termin) o godz. 1015(II termin) w siedzibie Oddziału PTTK Rabka-Zdrój, ul. Piłsudskiego 1.

więcej ...Walny Zjazd Koła Terenowego w Rabce

Zarząd Koła Terenowego PTTK Oddział Rabka w Rabce- Zdroju zwołuje na dzień 26 stycznia 2013 r. godz. 16.00 (I termin), lub 16.15 (drugi termin) w świetlicy Oddziału PTTK ul. Piłsudskiego 1 w Rabce – Zdroju.

więcej ...80 lat schroniska na Luboniu Wielkim

Jubileusz schroniska na Luboniu Wielkim
Mieszkańcy wszystkich miejscowości leżących u stóp Lubonia Wielkiego , w tym również z Rabki-Zdroju, przyszli w niedzielę na Luboń Wielki by w towarzystwie turystów i gospodarzy świętować jubileusz 80-lecia schroniska PTTK.

więcej ...
Galeria foto ...Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika

Wspólnym spotkaniem Koła Przewodników Turystycznych i członków Koła Terenowego przy Oddziale PTTK w Rabce w dniu 27 stycznia 2012 zainaugurowaliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego i nowy rok działalności turystycznej. Był wspólny posiłek, wspólne kolędowanie i odznaczanie „Zasłużonego Przewodnika” kol. Romana Kobaka oraz planowanie nowych imprez.

więcej ...Rabczańskie Kolędowanie

W piątek 27 stycznia przewodnicy turystyczni i członkowie koła terenowego Oddziału PTTK w Rabce spotkali się na tradycyjnym noworocznym spotkaniu by podsumować działalność ubiegłoroczną i nakreślić plany na rok 2012 i… pokolędować przy akompaniamencie akordeonu.

więcej ...Remont schroniska na Luboniu Wielkim

Schronisko na Luboniu

Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim przeszło długo oczekiwany remont. Trwał on dwa miesiące. Firma remontowa spółki Karpaty wymieniła dach obiektu, starą, drewnianą, 80-letnią elewację budynku, na nową, wykonała też ocieplenie obiektu. W schronisku wymieniono też wszystkie okna. Przypomnijmy, iż jego właścicielem jest Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Rabce-Zdroju, zarządcą spółka Karpaty, a dzierżawcą, od 12 lat, Krzysztof Knofliczek. Na zdjęciach w galerii prezes rabczańskiego PTTK Jan Ceklarz i jego członek Maria Gwiazdoń, podczas wizyty gospodarskiej na Luboniu Wielkim.

Galeria foto ...Otwarcie nowego szlaku turystycznego

Grobowiec Trybowskich

11 września 2011 roku w ostatniej wędrówce w ramach cyklu „Odkryj Beskid Wyspowy” uczestniczyło blisko 900 turystów. Mieli oni okazję do przejścia po raz pierwszy nowo otwartym czarnym szlakiem z Rabki Zdrój do Mszany Dolnej, który jako swoich patronów przyjął wybitnych działaczy PTTK Elfrydę Trybowską i Juliana Tolińskiego. Szlak biegnie przez Grzebień, Potaczkową i Adamczykową granicą Beskidu Wyspowego i Gorców.

więcej ...
Galeria foto ...Poświęcenie tablicy ks. Surowiaka w Warszawie

Ufundowana przez Oddział PTTK w Rabce – Zdroju tablica dedykowana ks. Janowi Surowiakowi znalazła swoje miejsce wśród innych tablic memoratywnych w kaplicy PTTK im. Jana Pawła II w kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na Chomiczówce w Warszawie (ul. Josepha Conrada 7). 29 maja odbyła się tam uroczystość poświęcenia tej i innych tablic dedykowanych działaczom PTT-PTTK oraz panoramy Karkonoszy przez proboszcza parafii ks. prałata Jana Szubę.

więcej ...
Galeria foto ...Tablica epitafijna

Rabczański oddział PTTK ufundował marmurową tablicę poświęconą jednemu z założycieli oddziału, duchownemu - ks. Janowi Surowiakowi oraz innym zasłużonym członkom. Tablica ta ma zostać z początkiem przyszłego roku uroczyście odsłonięta w kościele p.w. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w warszawskiej dzielnicy Chomiczówka.

więcej ...80 lat Oddziału PTTK Rabka

11 października 2008 roku Oddział PTTK w Rabce przeżywał swoje święto obchodząc 80-tą rocznice powstania w Rabce struktur Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, prekursora PTTK.

więcej ...