Tu już byliśmy

Rabka z przewodnikiem - Maciejowa

08.07.2018 r. Wycieczka piesza na Maciejową – prowadzący: Dragon Joanna
Miejsce zbiórki altana „Pod Grzybkiem” w Parku Zdrojowym godz. 900.
Trasa - czerwonym szlakiem do Bacówki PTTK na Maciejowej (852 m n.p.m.). Powrót przez Ponice – Traczykówka – Park – Tężnia.

Wycieczka na Maciejową Wycieczka na Maciejową Wycieczka na Maciejową

Pielgrzymka do Częstochowy

KOŁO PRZEWODNIKÓW I KOŁO TERENOWE
ODDZIAŁU PTTK RABKA- ZDRÓJ
Z A P R A S Z A
WSZYSTKICH SYMPATYKÓW TURYSTYKI NA

34 Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodników Turystycznych

Zgłoszenia do dnia 24 02. 2018 przyjmuje
Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego Oddziału PTTK
Rabka Zdrój ul Piłsudskiego 1 tel. 18 26 77 317

Grupa z Rabki wyjeżdża 10 marca, o godz. 800 z parkingu koło budynku PTTK. Po drodze nawiedzamy Sanktuarium J P II w Krakowie w Łagiewnikach. Koszt udziału dla członków PTTK z opłaconą składką członkowską, (obejmuje ubezpieczenie NNW) wynosi - 110 zł. Dla pozostałych osób (nie będących członkami PTTK) koszt uczestnictwa wynosi - 120 zł. W cenie uwzględnione zostały koszty noclegów, przejazdu autokarem, oraz ubezpieczenie NNW. Osoby nie biorące udziału w konferencjach dla przewodników, mogą zwiedzić skarbiec, muzeum 600- lecia, lub w inny sposób zorganizować sobie czas pobytu.
Planowany powrót do Rabki-Zdroju w niedziele około godz. 1800

PROGRAM PRZEWIDZIANY PRZEZ ORGANIZATORÓW PIELGRZYMKI W CZĘSTOCHOWIE

SOBOTA 10 MARCA
1300 Oficjalne rozpoczęcie XXXIV Pielgrzymki Przewodnickiej. Wprowadzenie pocztów sztandarowych, hymn przewodnicki powitanie gości.
1330 – 1400 Wystąpienia zaproszonych gości.
1400 – 1530 Prelekcje: - „Matka Boża, Królowa Aniołów, Królowa Zagłębia – 50 rocznica koronacji cudownej figury NMP Anielskiej” - ks. kan. Andrzej Stasiak - kustosz Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej; - „Ruch Niepodległościowy w Zagłębiu Dąbrowskim” – dr Paweł Matyszkiewicz.
1530 Informacje dla pielgrzymów, wyprowadzenie pocztów sztandarowych.
1545 Czas do dyspozycji Pielgrzymów.
1630 – 1730 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich – ks. Dawid Kuczek.
1810 Zbiórka pocztów sztandarowych (w zakrystii Kaplicy Matki Bożej).
1820 Wprowadzenie sztandarów do Kaplicy Matki Bożej.
1830 Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej – JE Ks. Biskup dr Piotr Skucha.
1930 Modlitewne czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.
2100 Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA 11 MARCA
530 Godzinki o NMP - Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej.
600 Odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej.
740 Zbiórka uczestników i pocztów sztandarowych w Auli o. A. Kordeckiego.
745 Przejście do Bazyliki.
800 Msza Św. w Bazylice.
910 Przejście do Auli o. A. Kordeckiego.
930 Powitanie zebranych, wprowadzenie pocztów sztandarowych: - słowo zaproszonych gości, - słowo Ojców Paulinów.
945 Prelekcje: - „ Tutaj zawsze byliśmy wolni – Jan Paweł II – Miejsce Jasnej Góry w drodze do Wolności” – o. dr Jan Stanisław Rudziński, kustosz Zbiorów Sztuki Wotywnej na Jasnej Górze; - „Sanktuaria Zagłębia Dąbrowskiego” – Robert Barów, przewodnik Klub Przewodników Turystycznych im. Pawła Solarza w Sosnowcu.
1130Podsumowanie XXXIV Pielgrzymki Przewodnickiej.
1200 Anioł Pański, zakończenie pielgrzymki.

W PIELGRZYMCE MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ OSOBY NIE ZWIĄZANE Z PTTK, ORAZ NIE BĘDĄCE PRZEWODNIKAMI TURYSTYCZNYMI

Rok 2018 ...

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w organizowanych imprezach.

Maciejowa
Pielgrzymka do Częstochowy