Z życia Oddziału

Rabczańskie Kolędowanie
Przewodników i Turystów PTTK


koleda

W piątek 27 stycznia przewodnicy turystyczni i członkowie koła terenowego Oddziału PTTK w Rabce spotkali się na tradycyjnym noworocznym spotkaniu by podsumować działalność ubiegłoroczną i nakreślić plany na rok 2012 i… pokolędować przy akompaniamencie akordeonu.

Przewodniczący Koła Przewodników Turystycznych kol. Tadeusz Uczniak przedstawił informację o działalności Koła Przewodników oraz Koła Terenowego w roku 2011. Zgodnie z obowiązującymi zasadami deklarację przynależności do Rabczańskiego Koła Przewodników Turystycznych (Tatrzańscy, Beskidzcy, Terenowi i Piloci Wycieczek) złożyło 31 przewodników. W ubiegłym roku z przewodnickich szeregów „ na niebiańskie wieczne szlaki” odeszli kol. Wojciech Konwerski i Adam Leśniak.

W ubiegłym roku braliśmy udział w Pielgrzymce Przewodników na Jasną Górę, otwarciu sezonu turystycznego w woj. małopolskim na Kudłaczach, otwarciu nowego szlaku turystycznego z Rabki do Mszany Dolnej im. Elfrydy Trybowskiej i Juliana Tolińskiego, w 58 Zlocie Młodzieży szkolnej im. Czesława i Elfrydy Trybowskich, w uroczystym zakończeniu sezonu turystycznego na Okrąglicy.

Byliśmy organizatorami wycieczek krajoznawczych: Doliną Popradu, na Słowacki Spisz, do Żywca ze zwiedzaniem miasta oraz Muzeum Browaru, elektrowni szczytowo- pompowej Żar, do Krakowa ze zwiedzaniem Galerii Malarstwa w Sukiennicach i do Tyńca. Ponadto organizowane były wyjazdy do teatru i opery w Krakowie.

Dużym zainteresowaniem społeczeństwa rabczańskiego cieszyła się prelekcja kol. Kazimierza Borka o twórcy „Tymbarku” inż. Józefie Marku. Były też żywe wspomnienia córki kol. przewodniczki Marii Antosowej i wnuczki inżyniera , też przewodniczki kol. Barbary Borek.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego „śladami Małopolskich Tradycji i Obyczajów” przewodnicy Beata Konwerska i Tadeusz Uczniak zorganizowali dzieciom z Gminy Bystra- Sidzina wędrówkę do warsztatu rzeźbiarskiego i kowala w Bystrej.

Cieszymy się i gratulujemy wyróżnienia kol. Romana Kobaka tytułem „Zasłużony Przewodnik Turystyczny PTTK”. Wyróżnienie wręczył na spotkaniu prezes Oddziału PTTK w Rabce kol. Jan Ceklarz.

koleda

Przy wspaniałym akompaniamencie akordeonu, wszystkie głosy brzmiały pięknie i trudno było się rozstać.
Kolęda

Dziękujęmy wszystkim uczestnikom za wspólne kolędowanie.Więcej informacji pod adresem:
34-700 Rabka-Zdrój
ul. Piłsudskiego 1
tel/fax.(0-18) 267 73 17