Zarząd Oddziału PTTK Rabka zaprasza na

70 jubileuszowy Młodzieżowy Zlot Turystyczny im. Elfrydy i Czesława Trybowskich, który odbędzie się od 1 do 3 października.

Nasz Oddział jest dumny z tego, że może kontynuować przez lata rajd turystyczny, którego założycielami byli wielcy miłośnicy turystyki Elfryda i Czesław Trybowscy, ich postacie zdobią między innymi tegoroczny, pamiątkowy znaczek Rajdu.

Zależy nam na przekazaniu młodzieży ogromnej wartości historycznej tego wydarzenia. Przypomnijmy, że jest to jedyny młodzieżowy zlot turystyczny o tak długiej tradycji organizowany dla młodzieży szkolnej w naszej okolicy,

dlatego też ta jubileuszowa edycja będzie miała wyjątkowy charakter.

Wspólnie z Urzędem Miasta Rabka Zdrój udało się przygotować ciekawy program dla młodych turystów w rabczańskim amfiteatrze.

Na zdobywców turystycznych szlaków będą czekać konkursy z nagrodami oraz pokazy szkoleń i zadania sprawnościowe, które zapewni Grupa Podhalańska GOPR.

Ta długoletnia współpraca z rabczańskimi ratownikami zawsze procentuje – powtórka z zasad udzielania pierwszej pomocy i zasady zachowania się na szlakach nigdy nikomu nie zaszkodziły.

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Rabka Zdrój i współpracy z takimi instytucjami jak: Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, Starostwo Nowotarskie, Starostwo Limanowskie,

Nadleśnictwo Nowy Targ i Nadleśnictwo Limanowa oraz Gminie Mszana Dolna udało się pozyskać różne publikacje turystyczne i tematyczne gadżety.

W okazji jubileuszu powrócił też puchar przechodni, przekazywany na rok szkole, która osiągnęła najwyższy wynik w punktacji regulaminowej.

Okazały złoty puchar, ufundowany przez Burmistrza Miasta Rabki Zdrój czekać będzie na mecie rajdu na najlepszą drużynę.

Wszystkim życzymy powodzenia na turystycznych szlakach, do zobaczenia na mecie!

Dziękujemy szkołom, które zgłosiły swoje drużyny, relacja z rajdu niebawem!