Przejazd do Krościenka. Z rynku wyruszamy zielonym szlakiem wzdłuż Dunajca na Przełęcz Sosnów. Wędrujemy niebieskim szlakiem na Sokolicę( 747 m) kojarzoną z reliktową sosną na jej szczycie. Tu zatrzymamy się na chwilę, aby podziwiać przepiękny widok na Przełom Dunajca Dalej niebieskim szlakiem przez Czerteż, Czertezik dochodzimy na Zamkową Górę( 799 m) , na której znajdują się najwyżej w Polsce położone ruiny zamku. Po krótkim odpoczynku wejdziemy na szczyt Trzy Korony ( 982m), na którym znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się panorama Tatr, tafla Jeziora Czorsztyńskiego a także Babia Góra, Lubań i masyw Gorców. Przechodzimy przez Przełęcz Szopka i schodzimy żółtym szlakiem do schroniska Trzy Korony. Tutaj zatrzymamy się na posiłek i dłuższy odpoczynek po trudach wędrówki. Po krótkim zejściu do Sromowiec Niżnich wrócimy do Rabki przejeżdżając obok Zamku w Niedzicy.

Czas trwania wycieczki: ok.6 godzin plus 1 godzina w schronisku.

Długość trasy 12 km. Suma podejść 1037 m.

TERMIN: 26.02.2023r

WYJAZD:
6.15 Dworzec busów w Mszanie Dolnej
6.30 Parking przy budynku PTTK w Rabce Zdrój,

ZAPISY : do 24 lutego
PTTK Rabka Zdrój ul. Piłsudskiego , I piętro, w godzinach pracy biura
Tj: wtorek i czwartek w godz 15.00 do 18.00
lub pod tel. kom. + 48 504 653 791
pttk.rabkazdroj@gmail.com

Istnieje możliwość wpłaty wpisowego na konto:
(w tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko uczestnika)

KOSZT:
60 zł/os dla członków PTTK ( z aktualną składką)
80 zł/os dla osób nie zrzeszonych w PTTK
( cena zawiera koszty przejazdu, przewodnika, ubezpieczenie)

Szczegółowe informację na naszej stronie:

lub na Facebooku

Wycieczka całodniowa prosimy o zabranie prowiantu oraz założenie ubioru i obuwia stosownego do warunków panujących obecnie w górach.
Prosimy o zabranie raczków i kijków.

Wycieczka może zostać odwołana lub przełożona na inny termin ze względu na złe warunki pogodowe.
Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników przewodnik może zmienić trasę przed lub w trakcie wycieczki.
Wpłata nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji w dniu wycieczki.